Zdjęcie Jacek Gałkowski

Jacek Gałkowski

25.10.2021

Szkolenia stanowiskowe

„…tak wiele mówi się o potrzebie rozwoju kompetencji pracowników, a jeśli spojrzeć na systemy informatyczne dostępne na rynku, to od wielu lat żaden z nich nie spełnia naszych oczekiwań w tym zakresie…” powiedziała mi Pani Dyrektor HR jednego z oddziałów korporacji międzynarodowej.

I dalej „…zatrudniamy kilka tysięcy pracowników, dla których – ze względu na wymogi na stanowiskach pracy, musimy przeprowadzać wielomiesięczne szkolenia zakończone egzaminami. Angażujemy w proces obsługi kilkudziesięciu pracowników, a planowanie aktywności szkoleniowych i rejestrację postępów szkoleń realizujemy w excelu i outlooku. Nie sposób dłużej tak pracować…”.

Rozmowę przeprowadziliśmy kilka miesięcy temu i wtedy pomyślałem, że to niemożliwe, by na rynku nie było takich systemów…Wróciłem do niej przy okazji innego projektu doradczego, który prowadzę dla międzynarodowej korporacji, polegającego na wyborze i wdrożeniu systemu HR.

Projekt został przygotowany i zrealizowany z uwzględnieniem najlepszych praktyk biznesowych, czyli m.in. z opracowaniem map procesów biznesowych, modelu architektury aplikacji i wymiany danych, przeprowadzeniem procedury RFI, spotkaniami z dostawcami systemów HR, itd.

Po przeprowadzeniu całej procedury musiałem przyznać rację Pani Dyrektor HR. O ile w części twardego HR systemy realizowały wymagania średnio na poziomie 95%, o tyle w części miękkiego HR poziom nie zbliżył się nawet do 60%. Nie wspomnę już o rozczarowaniu technologią, ergonomią i przyjaznością oferowanych rozwiązań.

Jak zwykle w tego typu przypadkach pojawiła się wątpliwość ze strony Zarządu, czy warto jest wydawać tyle pieniędzy na system, który realizuje w standardzie tak niewiele wymagań, szczególnie w części miękkiego HR. A muszę podkreślić, że to głównie w obszarze kadr miękkich oczekiwano znacznego podniesienia poziomu automatyzacji. Biorąc pod uwagę za i przeciw Zarząd przedsiębiorstwa zdecydował się na wymianę systemu płacowego, głównie z powodów nowocześniejszej technologii nowego systemu oraz zastosowania platformy NO-CODE do zbudowania szytego na miarę rozwiązania w części miękkiego HR i zintegrowania go ze standardowym system płacowym oraz ERP poprzez REST API.

Obsługa szkoleń stanowiskowych, a także m.in. aplikacja do rekrutacji, zatrudnienie pracownika (onboarding), macierz kompetencji, okresowa ocena pracowników, aplikacja do urlopów, program do delegacji, ankiety pracownicze, portal pracowniczy, certyfikaty UDT i wiele innych, w wersji na komputer i telefon komórkowy, powstaną na platformie NO-CODE

Prosto. Skutecznie. Wydajnie. Qalcwise

Automatyzujemy dowolne procesy biznesowe. Szybko, na życzenie i bezpiecznie.